Novinky.cz: Nad hlavním nádražím se mají stavět domy

Tento pohled na pražské Hlavní nádraží zná asi většina pražanů. Není ale vyloučené, že časem zanikne.  Nad dosud nezastřešeným kolejištěm totiž mají v budoucnu vyrůst až pětipodlažní domy. O tomto ambiciózním projektu vážně uvažuje konsorcium, v němž jsou investiční skupina Penta, projektantská firma Sudop a České dráhy.

 

Řešení spočívá ve vybudování mohutné desky, která kolejiště zastřeší a na níž následně vyrostou až 5ti patrové obytné a administrativní budovy. Zdá se Vám to jako utopie? Není to tak. O tomto záměru totiž informoval jako první nový ředitel Českých drah pan Miroslav Kupce a to ve vyjádření pro deník E15.

Představitelé Penty jsou ve svých vyjádřeních opatrnější a poukazují na to, že zatím existuje pouze předběžná studie. Nicméně ředitel Penty pro komerční výstavbu pan Pavel Streblov poukázal na fakt, že přes všechnu složitost technologického řešení má Penta s takovýmto typem projektu zkušenosti ze zahraničí. Konsorocium se v tuto chvíli zabývá  posouzením nákladů a návratnosti celého této obří akce.

Celý článek doporučuji přečíst ZDE: Novinky.cz – Nad hlavním nádražím se mají stavět domy

V článku se také dozvíte co se stalo s budovami Českých drah a proč se České dráhy nezbavují svých pozemků.

 

Zdroj: Novinky.cz

Foto: webkameryzive . cz

Komentáře